Blog Archives

FULL RESULTS – Girls Figure Choreography Under 13

Entry Name School / Area 101 Team A The Academy : Mid America Region, USA 102 Team A Celtic Steps : Western Region, USA 103 Team A McTeggart : Western Region, USA 104 Team A DeNogla-Ardmore : Mid Atlantic Region,

Posted in Competition Info

FULL RESULTS – Mixed Ceili Under 13

Entry Name School / Area Place 108 Team A Goggin-Carroll : Eastern Region, Canada 1 113 Team A Mullane Healy Godley : Mid America Region, USA 2 102 Team A Trinity : Mid America Region, USA 3 104 Team A

Posted in Competition Info

FULL RESULTS – Girls Ceili Under 13

Entry Name School / Area Place 132 Team B Harney Pender Keady Academy : New England Region, USA 1 120 Team A Marie Moore : Mid Atlantic Region, USA 2 118 Team A Mullane Healy Godley : Mid America Region,

Posted in Competition Info

FULL RESULTS – Ladies 20 & Over B

Entry Name School / Area Place 204 Ceili Moore Fiona-Gaye Moore : New South Wales, Australia 1 106 Mary Katherine Kulp Broesler : Southern Region, USA 2 178 Lauren Bohill Carson-Kennedy Academy : Cuige Uladh, Eire 3 165 Kirsty Jordan

Posted in Competition Info

FULL RESULTS – Ladies 20 & Over A

Entry Name School / Area Place 132 Michaela Hinds Butler-Fearon-O’Connor : USA and Canada 1 116 Zoe Griffin Scoil Uí­Ruairc : Cuige Mumhan, Eire 2 171 Etain Mulvenna Mulvenna Academy : Cuige Uladh, Eire 3 119 Maggie Domingo Drake :

Posted in Competition Info

FULL RESULTS – Men 20 & Over

Entry Name School / Area Place 108 Brian Perry-Carrera Butler-Fearon-O’Connor : USA and Canada 1 111 Caolan McKeating Lynch Mulvenna Academy : Cuige Uladh, Eire 2 114 Ian Luebbers Broesler : Mid Atlantic Region, USA 3 103 Evan Lowe O’Shea

Posted in Competition Info

FULL RESULTS – Ladies Under 20

Entry Name School / Area Place 112 Paige Turilli Doherty Petri : USA and Ireland 1 124 Mackenzie Mahler Blakey O’Brien : Western Region, Canada 2 191 Colette Harling Dennehy : Mid America Region, USA 3 130 Natalie O’Connor Dwyer-Whelan

Posted in Competition Info

FULL RESULTS – Men Under 20

Entry Name School / Area Place 106 Fergus Fitzpatrick Holly & Kavanagh : Cuige Laighean, Eire 1 101 Alexander Pratt Brady Campbell : Mid America Region, USA 2 113 Michael Fleck Richens/Timm : Mid America Region, USA 3 105 Francisco

Posted in Competition Info

FULL RESULTS: Ladies Under 19B

Entry Name School / Area Place 111 Olivia Murray Scoil Rince Clann McCaul : Cuige Uladh, Eire 1 146 Allison Crawford Harney Pender Keady Academy : New England Region, USA 2 102 Libby Decker Michael Patrick Gallagher : Western Region,

Posted in Competition Info

FINAL RESULTS – Ladies Under 19A

Entry Name School / Area Place 126 Alannah Murray Mona Ni Rodaigh : Cuige Uladh, Eire 1 119 Anna Mai Fitzpatrick Holly & Kavanagh : Cuige Laighean, Eire 2 125 Fiona Dargan Rince Na Tiarna : Mid Atlantic Region, USA

Posted in Competition Info